Автор: titans1912 Категория: Спорт
Прочетен: 873 Коментари: 2 Гласове:
1

image

Ботев Пловдив разгроми с 8:0 последният в класирането отбор на Тунджа Ямбол и продължава да бъде едноличен лидер с пълен актив от точки. 4 гола за победата отбеляза Атанас Курдов, а по веднъж се разписаха Димитър Байрев, Ангел Рахов, Илиан Христов и Красимир Кръстев.

Канонадата към вратата на гостите започна още с първата атака. След удари в аут на Площаков и Курдов, бившият играч на Байер Леверкузен откри в 4-ата минута. Васко Гуджев центрира отляво, Курдов овладя и простреля вратаря на гостите Митев за 1:0. В 10-ата минута Площаков с мек пас намери Байрев в пеналта, халфът спря топката, финтира защитник и стреля ниско в долния ляв ъгъл за 2:0. 3 минути по-късно отново Гуджев асистира на Курдов, който си поигра с двама защитници и с нисък удар покачи на 3:0. В 26-ата Фанев с прехвърли защитата на Тунджа и изведе Курдов очи в очи с вратаря. Нападателят без да се бави пусна топката покрай стража и оформи своя хеттрик – 4:0.

В 34-ата минута Антон Огнянов проби отлично по левия фланг, влезе в наказателното и с остър пас намери Курдов на метър пред вратата, а голаджията  само подложи крак и прати топката за пети път в мрежата на гостите. Веднага след това попадение Марин Бакалов извади головата машина и пусна на негово място Илиан Христов. 5 минути преди почивката след разбъркване в наказателното поле на Тунджа, Ридван върна топката от аутлинията към Ангел Рахов и бранителят вкара за 6:0. При този резултат завърши първото полувреме на мача.

На почивката Бакалов извади капитанът Недко Миленов и Васил Гуджев, а на тяхно място пусна Пейо Батинов и Краси Кръстев. През втората част Ботев свали темпото и не си даде много зор. Все пак  „жълто-черните” вкараха още два гола и нацелиха три пъти гредите. Първо Митко Байрев изведе в коридор Илиан Христов сам срещу вратаря, бързакът пусна топката покрай стража и тя влезе в мрежата за 7:0. Веднага след това Байрев със страхотен шут от дъгата на наказателното поле прати топката в лявата сглобка на вратата на гостите. Малко след това удар на Ридван с глава се отби от напречната греда, топката се върна при него, но вторият опит бе избит от голлинията.

Последният гол падна в 81-ата минута и бе най-зрелищният в мача. При една от редките си атаки ямболци получи право на пряк свободен удар. Центрирането бе избито от играч в жълто-черно, след което последва светкавична контраатака. Христов напредна отдясно и пусна към Ридван в центъра, той продължи с едно докосване към спринтиращия отляво Кръстев, който с мощен удар от движение изпрати топката в напречната греда, а оттам и в мрежата на гостите, оформяйки крайното 8:0.

В следващия си мач Ботев Пловдив гостува на Тракия Стамболийски  за Купата на България. Двубоят е в сряда, 22 септември, в Стамболийски.

Тагове:   Тунджа,