26.09.2010 22:54 - Слаба игра. Да не се повтаря!
Автор: titans1912 Категория: Спорт
Прочетен: 567 Коментари: 0 Гласове:
1

Ботев Пловдив направи първа грешна стъпка в първенството. „Канарчетата” завършиха наравно 1:1 гостуването на Гигант (Съединение) в най-слабия си мач от началото на сезона. Футболистите на Марин Бакалов играха вяло и безидейно по време на целия двубой и заслужено не победиха, въпреки че имаха „златен” шанс да откраднат трите точки от дузпа, която Димитър Байрев пропусна в последната минута на срещата.

В началото Ботев упражни лек натиск, но до чисто голово положение не се стигна. Все пак Иван Площаков на два пъти създаде напрежение пред вратата на домакините с пробиви по десния фланг, но и в двата случая подаванията му не намериха негов съотборник. Голмайсторът на „канарчетата” Наско Курдов и този път не изневери на себе си и откри след грешка на противниковия вратар в 20-ата минута. Вместо да изрита върната към него топка стражът на домакините Боян Янкулов, пробва да финтира пресиращия го Ридван Хаджифейзула в резултат, на което кълбото попадна в Курдов, който без да се бави я търкулна в опразнената врата за 0:1. Голът допълнително успокои „жълто-черните” и те съвсем забравиха да атакуват.

Нахъсаният отбор от Съединение успя да стигне до логично изравняване в 38-ата минута. Голът бе изработен от двамата юноши на Марица – Петьо Димитров и Камен Грозданов. Първият центрира, а вторият плонжира и с глава вкара в левия ъгъл на слабия в този мач Илия Николов. Ботев се размина с изоставане в резултата в края на първото полувреме, когато съдията Владимир Вълков подмина нарушение в наказателното поле срещу Александър Урумов.

Втората част започна обнадеждаващо и след 60 секунди игра Курдов разтресе напречната греда с шут от 5-6 метра. За съжаление това бе последната реална опасност в аткива на Ботев. За сметка на това някои досадни грешки в крайната защита позволиха на домакините да направят няколко опасни контри, при една от които Владо Байрев повали откъсващ се сам срещу Николов нападател, но бе „пощаден” с жълт картон.

Голямата драма дойде в заключителните минути. Наско Курдов получи топката в наказателното поле с гръб към вратата и с двама защитници зад него. Нападателят опита да се освободи със завъртане, но бе хванат през кръста и се строполи на земята, а съдията посочи бялата точка. Футболистите на Гигант протестираха бурно и обградиха рефера. Докато траеха разправиите редовното време на срещата свърши, а Димитър Байрев и Курдов се чудеха кой да се нагърби с решаващия изстрел. В крайна сметка зад топката застана Байрев. Плеймейкърът успя да заблуди вратаря, но ударът му по земя се отклони в десния стълб и излезе в аут.

Добрата новина след този кръг дойде от Харманли и Кърджали. Хеброс разгроми Нефтохимик с 4:1, а Арда нанесе второ поражение на Созопол в първенството, като го победи с 3:2. Така пренината на Ботев Пловдив пред „шейховете” е вече 3 точки, докато Созопол изостава на 4 точки.

Тагове:   игра,