29.09.2010 22:27 - Отпаднахме драматично с дузпи
Автор: titans1912 Категория: Спорт
Прочетен: 580 Коментари: 0 Гласове:
1

image

Ботев Пловдив отпадна драматично от турнира за Купата на България след изпълнение на дузпи от отбора на Димитровград. Двубоят се игра на стадион „Христо Ботев” пред около 3000 зрители при непрестанен дъжд. Редовното време завърши при резултат 2:2, като „канарчетата” съумяха да наваксат пасив от 2 гола на полувремето и само пропуските пред противниковата врата ги лишиха от победа в редовното време.

Мачът започна с натиск на Ботев, който доведе до няколко добри ситуации за гол. Най-чистата от тях Атанас Курдов пропусна сам срещу вратаря. При първата си сериозна атака Димитровград поведе с гол на Васил Сантов в 22-ата минута. Малко по-късно Петър Станев – Царицата вкара втори гол след бърза контраатака и прехвърлящ удар. С това се изчерпа всичко опасно пред вратата на Илия Николов, докато футболистите на Марин Бакалов продължиха да търсят начин да пробият сгъстената защита на гостите. Те стигнаха до няколко удобни положения и греда на Стефан Учиков от фаул, но гол до края на полувремето така и не падна.

Втората част започна с масиран натиск на Ботев, който принуди играчите от Димитровград да се приберат в собственото си наказателно поле. Те можеха да стигнат и до трети гол в 51-ата минута, но Петър Станев уцели напречната греда след нова контраатака. Бетонът се пропука в 60-ата минута, когато Митко Байрев пусна в коридор на непокрития Илиян Христов и резервата вкара с мощен удар за 1:2. 5 минути по-късно резултатът бе изравнен. Краси Кръстев центрира остро и отново Христов прати топката в мрежата за 2:2. До края на мача братя Байреви, Стефан Учиков и Ридван Хаджифейзула бяха близо до гола. Най-чистото положение дойде в 85-ата минута. Курдов си свали с гърди топката в пеналта и шутира от упор, но вратарят на гостите изби с крак.

Така се стигна до дузпите. Учиков, Димитър Байрев и Васил Гуджев бяха точни при първите три изпълнения, а Илия Николов парира удара на Георги Хаджистоянов. Последваха пропуски на Ридван Хаджифейзула и Красимир Кръстев, докато гостите вкараха всичките си дузпи и продължават напред в турнира.