03.10.2010 21:23 - Ботев победи Тунджа Ягода с 6:0
Автор: titans1912 Категория: Спорт
Прочетен: 820 Коментари: 1 Гласове:
1

image

Ботев Пловдив записа поредната си разгромна победа в първенството. Футболистите на Марин Бакалов се наложиха с 6:0 над тима на Тунджа (Ягода) пред около 3000 зрители на стадион „Христо Ботев”. Головете за „жълто-черните” отбелязаха Димитър Байрев, Атанас Курдов, Ридван Хаджифейзула и Илиан Христов през първото полувреме, а Иван Площаков вкара два пъти след почивката.

„Канарчетата” решиха нещата в своя полза още в първия четвърт час от мача. В 7-ата минута Хаджифейзула центрира отдясно, вратарят на гостите се размина с топката и Митко Байрев с левия крак от малък ъгъл опъна мрежата на Тунджа – 1:0. в 12-ата Стефан Учиков центрира от корнер и Наско Курдов прави топката във вратата за втори път – 2:0. 3 минути по-късно нападателят изведе Ридван зад защитата и той прехвърли вратаря за 3:0. В следващите минути поредица от пропуски направи Илиан Христов. Бързакът все пак се разписа в края на полувремето. Той бе изведен от Ридван, преодоля вратаря и на празна врата вкара четвъртия гол за Ботев.

През второто полувреме „канарчетата” свалиха оборотите и по-рядко стигаха до чисти положения, но това не им попречи да отбележат още две попадения чрез влезлия на смяна Иван Площаков. Таранът направи 5:0 след солово изпълнение и удар от въздуха с левия крак в 60-ата минута. Крайният резултат Площаков оформи в 81-ата минута, след като засече ниско центриране на Христов отдясно.

След изиграването на 9-ия кръг в първенството, Ботев Пловдив продължава да бъде едноличен лидер с 25 точки, следван от Нефтохимик с 22 и Ботев (Гълъбово) с 21. Считаният за претендент за промоция в професионалния футбол отбор на Созопол се вече е на 5-о място, след като завърши 1:1 като домакин на Марица.

Следващият мач на Ботев Пловдив от първенството е гостуване на Свиленград. Двубоят е в сряда, 6 октомври, в Чирпан.

Тагове:   Тунджа,   ягода,

Гласувай:
1

Вълнообразно

1. galina1 - Ехааа........
03.10.2010 21:43
Само така. Ботев биха и Харманли. Абе играят си хората. След някоя и друга година ще станат шампиони на България. Това никой не го вярва, но аз да. }}}