17.10.2010 21:10 - Ботев спечели градското дерби
Автор: titans1912 Категория: Спорт
Прочетен: 358 Коментари: 0 Гласове:
2

„Ботев” Пловдив продължава победния си ход в първенството. „Жълто-черните” спечелиха с 2:1 градското дерби срещу „Марица” на едноименния стадион в кв.„Кършияка”. Футболистите на Марин Бакалов играха повече от полувреме с човек по-малко, след като Антон Огнянов бе изгонен още в 43-ата минута. Близо 5000 зрители станаха свидетели на интригуващ сблъсък, въпреки тежкия и разкалян терен.

Първи мач за „канарчетата” в първенството изиграха Георги Какалов и Николай Манчев, като последният дори изведе тима с капитанската лента.

Възпитаниците на Георги Фиданов бяха по-активни в началото на срещата и създадоха главоболия на „жълто-черните”. Капитанът на домакините Георги Стефанов нацели напречната греда над Илия Николов след изпълнение на прък свободен удар още в 5-ата минута. Малко по-късно вратарят отрази шут на Васил Кочев от границата на наказателното поле. В 18-ата минута отново Николов се намеси отлично и блокира удара на останалия очи в очи с него Борислав Никифоров.

Ентусиазмът на маричани попари Атанас Курдов в 26-ата минута. Нападателят получи пас от Георги Какалов, пребори се със защитник и пусна топката в долния ляв ъгъл на вратата за 0:1. Последваха много силни минути за „канарчетата”. В 30-ата Николай Манчев открадна топката, проби отдясно и подаде към Курдов, но този път ударът на голаджията мина на метър встрани от вратата . Малко по-късно таранът се размина с топката след подаване на Какалов отляво. Натискът на „Ботев” даде резултат в 42-ата минута. Васил Гуджев центрира от корнер и Владимир Байрев с глава наказа родния си клуб – 0:2. В следващата минута „жълто-черните” останаха с човек по-малко. Ирфан Юсеинов влезе остро в краката на Антон Огнянов, който реагира на грубостта и бе изгонен.

На полувремето Марин Бакалов направи принудителна смяна, като на мястото на контузилия се Николай Манчев в игра се появи Пейо Батинов.

В 47-ата минута „Марица” върна интригата. Юсеинов проби отляво и пусна успореден пас към Георги Стефанов, който технично отклони топката над плонжа на Илия Николов и намали – 1:2. До края на двубоя не се случи нищо запомнящо се пред двете врати и мачът завърши при този резултат.

В същото време основният конкурент на „Ботев” за първото място е заплашен от служебна загуба. Двубоят „Свиленград” – „Нефтохимик” е бил прекратен по вина на гостите при резултат 2:2 в началото на втората част. „Шейховете” са се нахвърлили върху страничния съдия след изравнителния гол на домакините, заради което срещата е била прекратена.

Очаква се решението на зоналния съвет на БФС. Практиката показва, че в такива случаи се присъжда служебна загуба за провинилия се тим, като отбелязаните от него голове се отменят, а към актива на съперника се добавят още 3 служебни. Ако това се случи, на „Нефтохимик” ще бъде присъдена служебна загуба с 0:5.

След 12-ия кръг в първенството „Ботев” Пловдив е на първото място с актив от 34 точки, „Нефтохимик” има 26.

Тагове:   дерби,