26.04.2011 23:08 - Ботев с лесна победа срещу Етър, Курдов с контузия
Прочетен: 597 Коментари: 0 Гласове:
2

ВТОРНИК, 26 АПРИЛ 2011 22:56

image

Ботев победи лесно с 2:0 Етър в контрола играна на стадион "Христо Ботев" в Пловдив. "Канарчетата" не срещнаха никакви трудности срещу един от кандидатите за влизане в "А" група през следващия сезон. Головете за пловдивчани отбелязаха Николай Манчев и Илиан Христов, а двата гола бяха най-малкото, с което се отърваха гостите.

Мачът на стадион "Христо Ботев" се игра пред доста голям зрителски интерес, макар и в работен ден на стадиона имаше около 1 500 зрители.

Още в 11-та минута Ботев откри Курдов изведе чудесно Манчев, който преодоля вратаря на Етър и на опразнената врата вкара за 1:0. В 30-та минута всички на стадиона притръпнаха, след като голмайсторът на "канарите" Атанас Курдов се хвана за бедрото и напусна терена под бурните аплодисменти на феновете. На негово място влезе Ридван Хаджифейзула, който застана на върха на атаката. Все още не ясно каква е травмата на Курдов и колко дълго ще отсъства той. Малко по-късно Етър имаше единствения си шанс в мача, но останалият сам срещу Илия Николов Екундайо Джайеоба се засуети и не успя да направи нищо. До края на полувремето Ботев продължи да владее мача, но не създаде много чисти положения.

В началото на втората част Ботев показа класа и направи много красиви атаки, които завършиха обаче с пропуски. Светослав Асенов и Ридван Хаджифейзула не успяха да вкарат, а в 55-та минута "канарчетата" удариха и греда, след чудесна атака завършила с удар в гредата на Ирфан Юсеинов. А след това Костадин Видолов направи множество смени, като остави на терена само Костадин Гаджалов, Владимир Байрев и Васил Гуджев. В 77-та минута Ботев реши мача Ридван Хаджифейзула беше изведен добре и пусна пас между вратаря на Етър и защитник на "болярите" към Илиан Христов, който не срещна трудности на вкара на празната врата и да направи 2:0. Последваха и нови шансове за гол първо удар на Иван Танчовски от фаул беше спасен, а след това Христо Парунев можеше да отбележи първия си гол за мъжкия състав на Ботев, но прехвърлящият му удар премина в аут.

С тази победа "канарите" показаха, че превъзхождат и то с доста един от основните кандидати за влизане в "А" група.

Ботев: И. Николов, Й. Минев, Н. Димитров, К. Гаджалов, В. Байрев, В. Гуджев, Н. Манчев, С. Асенов, И. Юсеинов, Т. Тимонов, А. Курдов (А. Амбарцумян, Р. Хаджифейзула, И. Христов, И. Танчовски, В. Василев, Г. Стефанов,  Х. Парунев, П. Фанев)

Етър: В. Димитров, Д. Кямил, П. Костадинов, П. Ванков, М. Димов, Й. Петров, Р. Лапантов, Т. Кънев, М. Генов, С. Баев, Е. Джайеоба (М.Карканджиу, М. Иванов, К. Фидел, С. Харлов, Г. Гайдаров)