30.07.2011 23:54 - Ботев разби Гигант с 5:0
Автор: titans1912 Категория: Спорт
Прочетен: 630 Коментари: 0 Гласове:
1

Събота, 30 Юли 2011 23:52
imageБотев разби Гигант (Съединение) с 5:0 в приятелска среща, играна на стадион "Христо Ботев", пред над 1 000 зрители.
В първата част на двубоя старши треньорът Петър Хубчев заложи на състав: Румен Тинков, Ивайло Димитров, Васил Василев, Владимир Байрев, Николай Илиев, Николай Манчев, Васил Гуджев, Светослав Асенов, Ирфан Юсеинов, Тодор Тимонов, Атанас Курдов
Първата по- сериозна опасност пред вратата на гостите дойде в 10", когато Наско Курдов изведе Асенов сам срещу вратаря, но топката срещна страничната греда. Няколко минути по-късно в 14" Курдов откри резултата с изключително техничен гол. Второто попадение за канарчетата  бе дело на Васил Гуджев в 17".  След извеждащ пас на Манчев към Ивайло Димитров той центрира към врахлитащият Гуджев, който вкара изключително красив гол от въздуха.
Докато гостите се усетят какво се случва на терена резултатът вече бе 3:0. Голмайсторът на жълто-черните Наско Курдов вкара топката във вратата след добро подаване на Асенов.
До края на първата част на срещата канарчетата не спряха да атакуват, те тотално доминираха на терена, но до следващ гол така и не стигнаха.
Единствената сериозна атака футболистите на Гигант направиха в 33", но добрата намеса на Николай Илиев предотврати опасност пред вратата на Ботев.
В 39" на мача Николай Илиев бе сменен от Стоян Марудов, който дебютира за мъжкия тим на Ботев.
Хубчев направи множество смени на почивката и за второто полувреме Ботев излезе в състав: Румен Тинков, Костадин Гаджалов, Николай Димитров, Йордан Христов, Емил Аргиров, Васил Гуджев, Петър Атанасов, Николай Манчев, Стоян Марудов, Тодор Тимонов, Атанас Курдов.
През второто полувреме жълто- черните отново доминираха на терена и тотално превъзхождаха съперника.След няколко пропуска преднината на канарчетата увеличи Тодор Тимонов, който с мощен удар, извън наказтелното поле не остави никакъв шанс на противниковия вратар и в 55" направи резултата 4:0. Крайното 5:0 оформи Петър Атанасов, който бе добре изведен от Тимонов и след като излъга вратаря на Гигант заби топката в мрежата.
Резултатът с който си тръгна отборът на Гигант бе скромен, имайки предвид факта, че през цялото време действието се развиваше пред тяхната врата