30.05.2012 18:04 - Ботев на полувреме от елита пред погледа на Цветан Василев
Прочетен: 787 Коментари: 0 Гласове:
3

СРЯДА, 30 МАЙ 2012

image

Ботев е само на 45 минути игра от триумфалното си завръщане в елита, след като води с 2:0 на Спортист (Своге) в решителния бараж. Жълто черните започнаха със самочувствие мача и още в първите секунди оказаха преса на съперника. Първото попадението дойде в 21" на срещата, когато Ангел Рахов с мощен удар прониза вратата на шоколадите. Попадението на Рахов прозвуча като сигнал към феновете и те моментално изригнаха на трибуните. Второто попадение за пловдивчани дойде в 42" на срещата. Петър Атанасов намери Кривия сам в наказателното поле на Спортист и той не пропусна да удвои преднината.

За първите 45 минути игра футболистите на Своге имаха единствено няколко ялови опита за контраатака, но единствено в последната минута се наложи намесата на жълто- чения страж.

Собственикът на Ботев Цветан Василев с удоволствие наблюдава своя отбор от централната трибуна на стадион "Славия".

Стартов състав на Ботев: Христо Иванов, Емил Аргиров, Венци Бонев, Николай Домакинов, Ивайло Димитров, Рахов, Мариан Огнянов, Александър Александров (к), Йордан Христов, П. Атанасов, Димо Атанасов