30.05.2012 22:44 - Ботев се завърна триумфално в "А" група!
Прочетен: 727 Коментари: 0 Гласове:
1

СРЯДА, 30 МАЙ 2012

image

Ботев се завърна триумфално в "А" група, след безапелационна победа над Спортист (Своге) с 2:0

Жълто черните започнаха със самочувствие мача и още в първите секунди оказаха преса на съперника. Първото попадението дойде в 21" на срещата, когато Ангел Рахов с мощен удар прониза вратата на шоколадите. Попадението на Рахов прозвуча като сигнал към феновете и те моментално изригнаха на трибуните. Второто попадение за пловдивчани дойде в 42" на срещата. Петър Атанасов намери Кривия сам в наказателното поле на Спортист и той не пропусна да удвои преднината.

За първите 45 минути игра футболистите на Своге имаха единствено няколко ялови опита за контраатака, но единствено в последната минута се наложи намесата на жълто- черния страж.

В началото на втората част на двубоя канарите намалиха темпото и дадоха възможност на шоколадите да навлязат в жълто- черната половина на терена. Постепенно обаче пловдивчани отново оказаха сериозен натиск пред вратата на Спортист и само липсата на късмет предотврати размазването на шоколадите с огромна разлика. Димо Атанасов направи два сериозни пропуска в 63" и 72" на срещата. Сашо Александров също на два пъти пропусна да се разпише повторно. Влезлият на смяна Манчев също пропусна да се разпише минута след влизането си на терена.

Собственикът на Ботев Цветан Василев с удоволствие изгледа победата на своя отбор от централната трибуна на стадион "Славия".

Над 8000 бултраси запяха песента на победата минути преди края на срещата, а след края на мача бултрасите буквално изригнаха.

Стартов състав на Ботев: Христо Иванов, Емил Аргиров, Венци Бонев, Николай Домакинов, Ивайло Димитров, Рахов, Мариан Огнянов, Александър Александров (к), Йордан Христов, П. Атанасов, Димо Атанасов