31.10.2012 10:32 - Вандер Проспа Победата Ба Ботев Над Евроколеж С 0:3 (СНИМКИ)
Автор: titans1912 Категория: Спорт
Прочетен: 455 Коментари: 0 Гласове:
1

31 Октомври 2012

imageКапитанът на Ботев Пловдив Асен Караславов ще поведе резервите на Ботев в Брестник срещу тима на Евроколеж в мача за Купата на България. Ето и съставите, с които излизат двата отбора: Евроколеж: Александров, Бончев, Вранчев, Василев, Хърков, Ангелов, Харизанов, Тодоров, Куртев и Данчев. Ботев Пловдив: Иванов, Станчев, Караславов, Айтов, Димитров, Атанасов, Караджов, Дяков, Гюзелов, Бамого, Костов.

imageНа трибуните на стадион Беркут местата си са заели и част от звездите на Ботев. Енрике и Неделев бяха от най-нетърпеливите и заеха своите места още 30 мин преди началото на двубоя.

Интересът към мача е изключително нисък и на трибуните има не повече от 500 зрители.

Първите 5 минути преминаха в доста приспивно темпо и без опасности пред двете врати. На стадиона вече има около 800 привърженици, а на Ботев за пръв път от началото на сезона им се налага да играят без подкрепата на своята агитка.

imageВ 15" първата по-сериозна опасност пред вратата на Евроколеж бе създадена от Бамого, който центрира остро а вратарят на домакините пропусна топката под плонжа си и само късметът, че на близо нямаше футболист на Ботев спаси Евроколеж от попадение.  Преди минута на стадиона се появи и халфът на Ботев Рубен заедно със семейството си.

В 18" Костов откри резултата в полза на Ботев след като засече с глава центриране на Бамого. Дикторът на стадиона обяви за голмайстор Караславов, което накара Костов с усмивка да изръкопляска на капитана си.

Ботев поведе с 0:2 в 25" с гол на Караславов. Молива засече много добро центриране от пряк свободен на Атанасов и от въздуха простреля вратаря на домакините.

32" Костов стреля от воле от около 10 метра, но удара му премина над вратата. Тримата футболисти за Ботев в предни позиции Бамого, Костов и Атанасов сменят постоянно местата си на терена, но и в отиграванията на тримата има много брак. Новото попълнение на канарите Бамого е далеч от желаната от Ферарио Спасов форма и често губи топката. Младите канарчета за сметка на това играят с доста самочувствие и оставят добри впечатления в публиката.

42" Костов получи жълт картон за оспорване на съдийско решение. Костов не бе доволен, че по-остра игра срещу него не бе санкционирана с фаул. Първото полувреме завърши при този резултат.

imageimage

Второто полувреме стартира без промени в двата състава. На полувремето репортер на PlovdivDerby.com попита Артур Енрике къде е Вандер Виера и защо не присъства на мача. "Вандер спи", заяви с усмивка Артур.

20" минута Васко Василев се опита все пак да си вкара автогол и да подкрепи любимия си Ботев, но вратарят на Евроколеж бе на друго мнение и спаси удара му с гърди.

Опасен удар на нападател на Евроколеж бе с вещина спасен от Иванов. Фен на домакините пък внася допълнителен колорит на трибуните с крясъци: "Айде, Евроколеж. Готови са. Грабвайте ги."

Уникална глупост сътвори Станислав Костов, който си изкара много глупав червен картон и ще пропусне дербито с Локо Пд. Костов се направи на Марадона и вкара гол с ръка, което му коства втори жълт картон и респективно червен.

Мариян Огнянов замени неубедителният Бамого, който все пак не изпратен от феновете с аплодисменти. Артур Енрике коментира смяната така: "Маца - гол!". На трибуните продължава да е доста по-интересно от колкото на терена. Бразилецът Артур Енрике показва доста добри познания по български език и комуникира с Тодор Неделев без особенни проблеми, като използва цели изречения, а акцент в речта му трудно се усеща.

След хубав пробив на Венци Гюзелев Дяков направи преднината на Ботев класическа. Преди да отбележи Дяков надигра вратаря на Евроколеж и така остана сам пред голлинията с топка в крака.