06.02.2013 17:24 - Ботев се разправи с Дукла, Костов със спукана глава
Прочетен: 921 Коментари: 0 Гласове:
1

СРЯДА, 06 ФЕВРУАРИ 2013

image

Ботев записа първа победа в Кипър. Днес канарчетата победиха с 2:0 6-тия в чешкото първенство Дукла (Прага). В предните срещи Ботев завърши 2:2 с Химки и 1:1 с Корона. Двубоят се игра под непрестанен дъжд в Агия Напа.

Ботев започна добре двубоя и още в 8" Тодор Неделев имаше възможност да открие, но мощният му удар бе право в ръцете на чешкия страж. В 15" и 18" започналия като централен нападател Станислав Костов изтърва две чисти положения за жълто- черните. В 25" силен удар на Луис Педро срещна гредата на вратата, пазена от Филип Рада.

В началото на второто полувреме Мъри Стоилов извършипринудителна смяна, след като Станислав Костов получи неприятен удар в главата при единоборство с футболист на Дукла.

В 73" Ангел Рахов имаше възможност да открие резултата, но не успя да засече отлино центриране на Артур.

В 85" влезлия на смяна Борис Галчев разпечата вратата на чехите с мощен 30- метров удар. Само няколко минути в 89" Бамого удвои резултата след центриране на Данчо Христов.

Състав на Ботев: Адам Стаховяк (Росен Андонов), Марлон Перейра, Сивард Спрокел (Рахов), Веселин Минев (А. Караславов), Артур Енрике, Томаш Иршак (Владо Айтов), Мариян Огнянов (Б. Галчев), Тодор Неделев (Вандер), Луис Педро (Н. Павлов) , Костадин Дяков (Й. Христов), Станислав Костов (Бамого)