09.02.2013 23:44 - Ботев с ново равенство в Кипър
Автор: titans1912 Категория: Спорт
Прочетен: 895 Коментари: 0 Гласове:
1

Ботев Пловдив и Теплице завършиха при резултат 2:2 в Ларнака (Кипър) при облачно, но сухо време.  В първите пет минути играта се водеше изцяло в средата на терена между двете наказателни полета без да бъдат създадени опасности пред двете врати. Към десетата минута футболистите на Ботев Пловдив леко понатиснаха своя съперник и овладяха топката. като започнаха да я задържат повече. В 14" Станислав Костов откри резултата в полза на канарчетата след асистенция на Веселин Минев. Минев се пребори в центъра на терена за една топка и изведе с хубав пас Костов сам срещу Славик и последният не сгреши пред гола.

Две минути след попадението за канарчетата Луис Педро влезе с  хубав дрибъл в наказателното поле на чехите и центрира успоредно на голлинията, но там защитник изби в корнер, след чието изпълнение не последва опасност за Мартин Славик. В 19" вратарят на Ботев разколеба нападател на Теплице, който стреля с глава след изпълнение на ъглов удар, но полякът показа завиден рефлекс. Минута по-късно мощен шут на Томаш Иршак извън наказателното поле бе боксиран с доста усилия от вратаря Мартин Славик.

В 34" Луис Педро напредна по лявото крило и пусна топката към Костов в наказателното поле. Точно както в ситуацията при гола, нападателят елиминира вратаря, но от малък ъгъл с левия крак изпрати кълбото от външната страна на мрежата. В последните десет минути на полувремето опасни ситуации пред двете врати липсваха. Така Ботев се оттегли на почивката с гол преднина.

Второто полувреме започна без промени в състава на канарчетата.

В 50" Теплице успя да изравни резултата. Егон Вюч се разписа за чехите, след като засече ниско центриране в наказателното поле на Ботев и с плътен удар в долния ляв удар не остави шанс на вратаря Стаховяк. След попадението на чехите Цветков на два пъти имаше възможност да изведе канарчетата отново напред в резултата. Първо след центриране на Вандрер Цветков се озова в добра позиция, но вместо да стреля предпочете да подава успоредно на голлинията към Костов, от което се възползва защитник на Теплице и изчисти топката. Малко по-късно Цветков навърза няколко противникови футболисти, но последвалият удар от точката на дузпата не затрудни Славик. Веднага след тези два пропуска Станимир Стоилов замени Педро и пусна на негово място Неделев. Галчев също имаше възможност да се разпише, но изпълненият от него пряксвободен удар излезе в аут.

В 73 минута Цветков пропусна дузпа, след като стреля в аут. Веднага след пропуска Станимир Стоилов замени нападателя с Мариян Огнянов. Преди пропускът на Цветков от бялата точка, който е негов втори за тази предсезонна подготовка, Иршак и Вандер имаха възможност да се разпишат за канарчетата. Първо Вандер излезе на отлична стрелкова позиция в наказателното поле, но удара му премина над вратата. Последва втори много силен удар на Томаш Иршак в тази среща, но той бе спасен от вратаря на чешкия отбор, който се разтегна максимално, за да опази вратата си.

В 78", както често се случва във футбола, Теплице наказа пропуските на канарчетата и поведе в резултата. Вюч прехвърли излезлия неразчетено напред Росен Андонов с прецизен удар от 40 метра. Андонов се появи на терена 2 минути по-рано, когато Стоилов извърши няколко смени на куп. Минев отстъпи мястото си на терена на Енрике, а Рахов замени Бобан Грънчаров.

В 82" Вандер изравни резултата след асистенция на Неделев. Юношата на Ботев центрира ниско от пряк свободен удар, топката стигна до Виера, който от близо я прати във вратата за крайното 2:2. Минута по-късно Айтов замени Иршак.

Състави

Ботев Пловдив: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Сивард Спрокел, Бобан Грънчаров, Веселин Минев, Борис Галчев, Томаш Иршак, Иван Цветков, Луис Педро, Вандер Виейра, Станислав Костов

Старши треньор: Станимир Стоилов

Теплице: Мартин Славик, Томаш Юрса, Алмир Лиевакович, Марек Кратки, Адрей Керич, Томаш Вундрашек, Давид Яблоновски, Мартин Индрачек, Милан Матула, Якуб Подани, Егон Вюч

Старши треньор: Зденек Счесни