25.08.2010 21:33 - Ботев разби Сливен в контрола
Автор: titans1912 Категория: Спорт
Прочетен: 992 Коментари: 0 Гласове:
1

image Ботев победи Сливен с 3:1 в контрола играна днес. Головете за "канарчетата" отбелязаха Васко Гуджев, Атанас Курдов и Тодор Неделев, а за Сливен почетното попадение отбеляза Мирослав Миндев.

Двубоят започна отлично за жълточерните и още в 4-ата минута Васил Гуджев откри резултата след неразбирателство в защитата на Сливен. След този гол домакините се активизираха и в 30-ата минута удариха греда. Двубоят бе равностоен, като се редуваха положения и пред двете врати. В 42-ата минута Атанас Курдов вкара дебютното си попадение с жълточерната фланелка.

След почивката настъпиха някои промени в съставите, като и двата отбора играха в доста експериментални състави. В 85-ата минута Тодор Неделев направи класически след груба грешка на вратаря на домакините. Само 4 минути по-късно Мирослав Миндев намали резултата, а в даденото от съдията продължение Роналд Донев разтресе гредата на "войводите" след мощен шут от 40 метра.

В неделя "канарчетата" играят срещу Чирпан в мач от 3-ия кръг на Югоизточната "В" група. Двубоят е от 18:00ч. на ст. "Христо Ботев".

ОФК Сливен 1:3 Ботев Пловдив

0:1 Васил Гуджев 4`
0:2 Атанас Курдов 42`
0:3 Тодор Неделев 85`
1:3 Мирослав Миндев 89`

Тагове:   Сливен,