15.09.2010 23:55 - Ботев би Сокол с 3:1 в Марково
Автор: titans1912 Категория: Спорт
Прочетен: 412 Коментари: 0 Гласове:
2

image Ботев победи Сокол (Марково) с 3:1 в мач от втория предварителен кръг за Купата на България. Головете за "канарчетата" вкараха Ридван Хаджифейзула през първото полувреме и Атанас Курдов и Краси Кръстев през втората част.

Двубоят започна силно за жълто-черните, като момчетата на Марин Бакалов наложиха сериозен териториториален натиск на Сокол, но липсваха чистите положения пред вратата на Попов. Все пак в края на първото полувреме Ридван Хаджифейзула откри резултата, след като бе изведен сам срещу вратаря на домакините.

След почивката играта се изравни, но в 60-ата Атанас Курдов се отбеляза втори гол за Ботев, след като Хаджифейзула стреля с глава, а защитник изчисти топката от голлинията, но тя попадна в Курдов, който отблизо не сгреши.

След този гол домакините натиснаха Ботев и играчите на Костадин Тодоров направиха няколко фрапантни пропуска пред вратата на Илия Николов. Все пак в 75-ата минута Евгени Курдов намали резултата, след добър удар с глава.

След този гол "канарчетата" взеха инициативата в свои ръце и в 84-ата минута Краси Кръстев вкара красив гол, след като остана сам срещу вратаря на Сокол и го прехвърли.

В следващия кръг за Купата на България Ботев играе срещу Тракия Стамболийски.

Стартов състав на Ботев: И. Николов, Вл. Байрев, А. Рахов, П. Фанев, Н. Миленов (П. Батинов), Д. Байрев (Ил. Христов), Св. Асенов (Кр. Кръстев), В. Гуджев, Р. Хаджифейзула, И. Енчев (А. Огнянов), А. Курдов.

Сокол Марково 1:3 Ботев Пловдив

0:1 Р. Хаджифейзула 38`
0:2 А. Курдов 60`
1:2 Е. Курдов 75`
1:3 Кр. Кръстев 84`