27.10.2010 18:04 - Марица удари Нефтохимик с 2:0 у дома
Прочетен: 749 Коментари: 0 Гласове:
1

image
image
Марица победи Нефтохимик с 2:0 в дерби мача от 13-ия кръг на Югоизточната "В" група. "Жълто-сините" отбелязаха по едно попадение в края на двете полувремена и заслужено спечелиха под дъжда в Пловдив. По този начин те направиха услуга на Ботев, като в момента разликата между "шейховете" и "канарчетата" е 8 точки, но Нефтохимик е изиграл един мач повече.

Мачът бе равностоен, като и двата отбора имаха своите шансове пред гола. Нефтохимик владееше повече топката, но бургазлии рядко достигаха до чисти голови положения. "Зелените" бяха близо до гол само на 3-4 пъти, но не успяха да се възползват от възможностите си. Първият гол падна в 42-ата минута, като точен след статично положение бе Стефан Стоянов.

В началото на втората част Нефтохимик излезе малко по-мотивиран, но отново не успя да отбележи гол. В края на полувремето Марица успя да отбележи втори гол. Ирфан Юсеинов бе изведен сам срещу вратаря, като останаха съмнения за засада, и отбеляза за 2:0.

"Играхме малко по-слабо от колкото с Ботев. Нормално е - насъбраха ни се много мачове, играем с един и същ състав. Все пак треньорския щаб е доволен от играта на момчетата и победата", заяви старши-треньорът Георги Фиданов след края на мача пред www.titans1912.blog.bg

"Инициативата като цяло бе в нашия отбор, но не можахме да създаваме голови положения. Вкараха ни след статично положение първия гол, втория бе след засада, но на нас тези неща вече не ни правят впечатление. Няма и смисъл да се оплакваме, защото ставаме смешни, ако все търсим вина у съдиите. Имаше няколко фрапантни случая обаче, когато наш футболист излиза на чиста позиция, но едно от момчетата, които подават топки на пистата, хвърли втора топка на терена и спря атаката. Такива номера явно са нормални за България. Иначе Марица е доста добър отбор, показаха коректна игра, млади момчета, които играят футбол", заяви изпълнителният директор на Нефтохимик Благомир Митрев.

Тагове:   марица,   Нефтохимик,