31.10.2010 21:28 - Ботев - Стамболово 5:0
Автор: titans1912 Категория: Спорт
Прочетен: 776 Коментари: 0 Гласове:
1

Неделя, 31 Октомври 2010

imageБотев Пловдив победи отборът на ФК "Стамболово 2007" с 5:0 пред около 5 000 свои фенове. За победата четири гола отбеляза Атанас Курдов, а едно добави Георги Какалов в 15-я кръг от първенството. Това бе 13-та победа от началото, като жълто-черните имат само един хикс срещу отбора на Съединение и са с мач по-малко от останалите отбори в групата.

Канарчетата започнаха мача настървено атакувайки съперника си по крилата. Първото опасно положение дойде в 14-та минута, когато Петко Фанев стреля опасно към вратата на гостите, но вратаря Лазаров изби. Малко след това Николай Манчев и Димитър Байрев също излезнаха на стрелкови позиции и можеха да открият резултата. Най-чистото положение през първата част на това полувреме пропусна Георги Какалов от непосредствена близост пред вратата на Стаболово, но ударът му мина покрай вратата.  Последва може би най-бързия хеттрик в историята на българския футбол, който реализира топ-нападателят Атанас Курдов между 37-40-та минута на мача. Първо той получи хубав пас от Николай Манчев и остана сам срещу Лазаров. Две минути по-късно след пас на Георги Какалов Курдов вкара с глава. Буквално в следващата атака нападателят на Ботев вкара и третия си гол в срещата. Той видя излезналия малко напред вратар на гостите и по блестящ начин го прехвърли за 3:0. Това накара целия стадион да стане на крака и да аплодира Курдов, който се отблагодари с голям поклон пред всички фенове.

Георги Какалов бе в основата на четвъртото попадение за жълто-черните през втората част. Техничарят навърза защитата на Стамболово и много елегантно пусна топката покрай смаяния вратар на гостите за 4:0. Малко преди края отново Курдов се разписа за крайния резултат 5:0. Резервата Ридван Хаджифезула излезна сам срещу вратата на Стамболово, задържа топката и я пусна на връхлитащия Курдов, който я вкара в мрежата.