Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
28.11.2010 23:15 - Ботев и Нефтохимик събраха 12 000 за триумф на елитния футбол
Автор: titans1912 Категория: Спорт
Прочетен: 646 Коментари: 0 Гласове:
3

imageФутболът никога не е бил елитен в Своге, Монтана, Сандански, Каварна, Севлиево, та дори и в Ловеч...Списъкът е дълъг и това днес трябва да го е осъзнал поне един от многото безхаберни служители на БФС, респективно ФИФА, както казваше Шкумбата още през 80-те на миналия век.

Два "треторазредни" клуба днес доказаха, че Цар Футбол царува там, където му е мястото. Нефтохимик и Ботев събраха поне 12 000 зрители на стадион "Лазур" в едноименния бургаски квартал в дербито на Югоизточна "В" група.

Хореография, феерия, димки, адреналин и шоу съпътстваха "аматьорския" мач. Голямото тържество настъпи към края на първото полувреме, когато феновете на домакините скандираха "Българи", а гостите от Пловдив отговаряха с традционното "Юнаци".

За протокола - Ботев победи Нефтохимик с 2:1. В 21-ата минута Атанас Курдов откри след като финтира бранител и с точна тупалка матира вратаря Йорданов. Ненаситникът на голове вкара от дузпа за 2:0 в 68-ата след нарушение срещу резервата Светослав Асенов. Курдов изрази бурно радостта си, за което заслужено му бе показан жълт картон.

Домакините намалиха чрез добавка на Златев при несигурна намеса на вратаря Илия Николов след шут от фаул на 39 годишния Митко Трендафилов.
Двубоят бе последен от есенната програма - Ботев ще зимува на върха с 16 точки преднина пред Нефтохимик.

НЕФТОХИМИК - БОТЕВ 1:2
0:2 Ат. Курдов (21), (67 - дузпа), 1:2 Златев (77)

Нефтохимик: 1. Т. Йорданов, 5. Д. Лефтеров, 6. Ст. Вълков, 11. Р. Благоев, 26. М. Христов (64-Рачев), 13. Г. Цъцъров (59-Златев), 7. К. Щерев (84-Парушев), 18. М. Георгиев (к), 9. В. Деменлиев, 20. М. Трендафилов

Ботев: 23. И. Николов, 17. П. Фанев, 5. А. Рахов, 4. В. Байрев, 26. Ан. Огнянов (89-В. Василев), 19. В. Гуджев, 22. Н. Миленов, (66-Св. Асенов), 3. Д. Байрев, 20. Н. Манчев, 14. Г.  Какалов, 25. А. Курдов (к)

Рефер: Вихрен Манев (Сф)
Жълти картони: Деменлиев (Н), Рахов, Какалов (Б)