28.03.2011 01:11 - 5-и хеттрик на Курдов за 5:0 над "Хеброс"
Автор: titans1912 Категория: Спорт
Прочетен: 1079 Коментари: 0 Гласове:
2

image

„Ботев” Пловдив разгроми с 5:0 отбора на „Хеброс” (Харманли) в мач от 25-ия кръг на първенството. Двубоят се игра на стадион „Христо Ботев” пред 3503 зрители, които бяха преброени с точност благодарение на нововъведената пропускателна система. Възпитаниците на Костадин Видолов диктуваха събитията на терена през целия мач и създадоха много положения за гол.

След пауза от един мач, като титуляр на вратата на „Ботев” се завърна Армен Амбарцумян. Пред него от ляво на дясно в „жълто-черната” защита действаха Петко Фанев, Николай Димитров, Владо Байрев и Данчо Минев. В сърцето на халфовата линия си партнираха Николай Манчев и Ангел Рахов, по фланговете титуляри започнаха Васил Гуджев и Светослав Асенов, а Ридван Хаджифейзула оперираше зад Атанас Курдов.

Още в 5-ата минута „канарите” поведоха в резултата. Гуджев стреля от дъгата на наказателното поле, топката рикошира в защитник и попадна в Светльо Асенов, който без проблем откри – 1:0. Малко по-късно и Гуджев можеше да се разпише, но не успя да засече топката след центриране на Ридван. В ответната атака и гостите имаха своя шанс, но Баев стреля встрани от вратата.

В 20-ата минута вратарят на „Хеброс” Митев предотврати сигурен гол, изправарвайки изскочилият сам срещу него Курдов. 3 минути по-късно обаче стражът на гостите капитулира пред голмайстора на групата. Гуджев центрира прецизно отляво, Курдов се извиси и с глава забоде топката в десния ъгъл за 2:0.

В 27-ата Ридван се пребори с няколко защитници в пеналта и „сервира” топката на Курдов, но таранът се засуети и пропиля сигурен гол. Двамата повториха упражнението в 40-ата минута, като този път Наско не сгреши и направи 3:0 с 35-ия си гол за сезона. До края на полувремето шут на Гуджев профуча над вратата, а последните секунди атрактивна многоходова атака на „канарите” бе спряна от защитник на гостите, който изчисти с глава на метър пред голлинията.

Второто полувреме предложи по-малко емоции на публиката, макар че сценарият от началото на мача се повтори и в 50-ата минута Ридван получи шанс да завърши комбинация между Гуджев и Минев, но ударът на острието излезе на метър в аут. Последва отпускане в редиците на домакините, което доведе до няколко сравнително добри шанса за „Хеброс”, които обаче не доведоха до сериозни опасности пред Амбарцумян.

До средата на полувремето Костадин Видолов се възползва от правото си на смени и на терена се появиха последователно Илиан Христов(57), Тодор Тимонов(63) и Ирфан Юсеинов(68) на местата на Асенов, Манчев и Рахов, който секунди преди на излезе получи жълт картон.

След дълга пауза „Ботев” стигна до положение чак в 75-ата минута, когато Курдов центрира към Юсеинов, но волето на Арфата не намери целта. В ответната атака Георги Тодоров се размина на сантиметри с гола, след като параболичния му удар кацна върху мрежата зад напречната греда.

В 78-ата минута Курдов се вряза през центъра на защитата в наказателното поле, но не успя нито да вкара, нито да комбинира с чакащия на празна врата Христов. 5 минути по-късно последният спечели дузпа, която Курдов реализира за 4:0. Това бе петият хеттрик на Наско Курдов и 36-и негов гол в първенството.

Това обаче не бе всичко за този мач. Последва нова красива многоходава атака с едно докосване, завършена с удар от въздуха на Минев в аут. Крайното 5:0 оформи Тимонов в добавеното време на срещата с хубав параболичен удар.