15.02.2013 23:58 - Ботев приключи с победа над Ростов в Кипър
Прочетен: 1094 Коментари: 0 Гласове:
1

imageimageimage

image

Ботев Пловдив приключи с победа лагера си в Кипър. „Жълто-черните” се наложиха с 3:2 над Ростов, който заема 11-ото място във временното класиране на руската елитна дивизия, като проверката се игра в комплекс „Алфа спорт” в Ларнака.

„Канарчетата” започнаха отлично срещата и поведоха с дебютен за клуба гол на Луис Педро още в 6-ата минута. Вандер направи добър самостоятелен рейд и с хубав пас по тревата намери холандския си съотборник, който с нисък  диагонален удар матира опитния страж на руснаците Стипе Плетикоса за 1:0.

image

В следващите минути Ботев бе по-стабилният отбор на терена. Възпитаниците на Станимир Стоилов не допуснаха сериозни опасности пред своята врата и същевременно стигнаха до още няколко добри ситуации пред противниковата. В 15-ата минута Костов проби в наказателното поле и от малък ъгъл стреля в тялото на Плетикоса. Малко по-късно Бобан Грънчаров стреля опасно с глава след центриране на Галчев от фаул, а след това и Иван Цветков пропусна да се разпише при подобна ситуация, след асистенция на Минев.

image

Руснаците постепенно се окопитиха и в 31-ата минута отправиха първия си точен удар, уловен без проблеми от Стаховяк. Пет минути по-късно Ростов стигна до корнер, след който Гацкан бе оставен непокрит на далечната греда и молдовецът изравни отблизо с глава – 1:1. В 40-ата минута Боби Галчев можеше да върне аванса на Ботев, но техничният му удар бе отразен от хърватския национал на вратата на Ростов и така равенството бе запазено на почивката.

Още в началото на втората част арбитърът свири странна дузпа в полза на руснаците. Той видя нарушение при безобидна ситуация в пеналта на Ботев и посочи бялата точка, от която Кириченко не сгреши и изведе своите напред – 1:2. 54-ата минута съдията отсъди наказателен удар и за „жълто-черните”, след като останалият очи в очи с вратаря Иван Цветков бе фаулиран. Вандер реализира от 11-те метра и върна равенството в резултата – 2:2.

image

Две минути след попадението на бразилеца Костов пропусна да изведе „канарчетата” напред. Тук някъде Станимир Стоилов започна със смените, а въпреки тях Ботев продължи да бъде отборът с повече шансове да отбележи. В 61-ата минута резервният вратар на Ростов отрази нисък удар на Неделев. В 75-ата влезлият в средата на терена Данчо Христов също можеше да вкара, след като намери добра позиция за удар, но насочи топката встрани от целта.

Десет минути преди края руският тим пропусна голямата си възможност да спечели мача. Авторът на втория гол Кириченко засече с воле центриране от корнер и изпрати топката в напречната греда. Минута преди края „канарчетата” стигнаха до успеха. При поредната многоходова атака, Мариян Огнянов намери Николай Павлов в пеналта, той шутира, вратарят на Ростов изби, но топката рикошира в краката на негов съотборник и спря в мрежата за крайното 3:2.

БОТЕВ: Стаховяк, Перейра, Спрокел, Грънчаров (82-Караславов), Минев (82-Артур), Галчев, Иршак (70-Огнянов), Педро (60-Неделев), Вандер (77-Павлов), Цветков (73-Бамого), Костов (58-Данчо)

РОСТОВ: Плетикоса, Иванов, Стариков, Ксуло, Джаков, Колишев, Пробанов, Гацкан, Кириченко, Велингтон, Мургасов