18.10.2010 20:53 - Рекорд! 5 000 на В-дерби в Пловдив
Автор: titans1912 Категория: Спорт
Прочетен: 477 Коментари: 0 Гласове:
2

imageБотев се наложи с 2:1 над Марица в единственото възможно шампионатно дерби на Пловдив. Лидерът на Югоизточната "В" стигна трудно до трите точки на стадиона в квартал "Каршияка" пред 5 000 зрители.

Домакините бяха готови да нанесат първа загуба на "канарчетата", но нямаха шанс в първия четвърт час игра. В 3-ата минута капитанът на маричани Георги Стефанов тресна напречната греда зад вратаря Николов от пряк свободен. Малко по-късно, Борислав Никифоров бе изеведн в пеналта след контра, но изстрелът му бе отразен от стража на Ботев. След добра комбинация в 10-ата, Стефанов прати бомба, при която Николов прояви невероятен рефлекс. Никифоров още веднъж загуби битката с вратаря на "жълто-черните". В 17-ата минута той получи топка на абсолютно чиста позиция, но пак Николов доказа класата си.

При първата си по-сериозна атака Ботев откри чрез "машината за голове" Наско Курдов. Таранът получи пас от дълбочина, надбяга Васко Тодоров и опъна мрежата зад Грабчев. Владо Байрев пък удвои с глава след корнер в 42-ата. В края на частта Ботев остана с човек по-малко. Директен червен картон получи Антон Отнянов. Заралията тресна Ирфан Юсеинов, който му влезе остро край аут-линията.
Маричани върнаха едно попадение в 47-ата чрез Георги Стефанов. Ирфан Юсеинов навърза каре бранители и прати капитана си на ударна ситуация.
След гола футболът залиня, но агитката на Ботев допълни липсващите емоции на терена със страхотната подръжка на любимия тим.

Марица - Ботев 1:2

0:1 Курдов (26), 0:2 Вл. Байрев (42), 1:2 Стефанов (47)

Марица: Д. Грабчев, Г. Неделчев, В. Тодоров,, Вал. Ников (70-Шейтанов), Стеф. Стоянов, Кр. Иванов, В. Кочев, Ирф. Юсеинов, Г. Стефанов, Б. Никифоров, П. Иванов.

Ботев: И.Николов, Вл.Байрев, Ант.Огнянов, В.Гуджев, Ник. Манчев (46-Батинов), Г. Какалов (70-Площаков), Д. Байрев, Анг. Рахов, Ат. Курдов, Д.Байрев (87-Василев), Ст. Учиков

Рефер: Георги Кабаков (Пд)
Жълти каротни: Иванов, Кочев (М); Огнянов (Б)
Червен картон: Огнянов (44`)