25.02.2012 23:01 - Веселинов дебютира с гол в последната контрола
Прочетен: 352 Коментари: 0 Гласове:
1

Събота, 25 Февруари 2012

image

Ботев Пловдив победи с 2:0 Банско в последната си контрола преди подновяването на шампионата в "Б" група. "Канарчетата" надиграха съперника, като освен двата гола удариха и три греди. През първото полувреме се разписа Йордан Христов, който реализира в 42-ата минута след пас на Емил Аргиров. Преди това топката на два пъти срещна напречната греда на на тима от курортното градче, който заема четвъртото място в Западната "Б" група.

Второто полувреме започна с нова греда - този път на Деян Христов, който получи възможността да се разпише след двоен пас с Петър Атанасов. Неофициален дебют за "канарчетата" направи Валентин Веселинов, който се появи на терена в 55-ата минута, а в 67-ата вкара и първия си гол с жълто-черното райе. Той бе изведен зад защитата от Петър Атанасов, след което спритира с топка в крака и с прецизен удар по тревата удвои.

Единствената голова ситуация пред вратата на Ботев се откри в кра на мача, но първо Григоров не уцели топката, а при последвалото меле Аргиров изчисти на метър пред голлинията.

След края на мача "канарчетата" се прибраха в Пловдив, където от понеделник започва последната седмица преди началото на пролетния дял в първенството.

Съставът на Ботев: Иванов, Аргиров, Димов, Бонев, Ив.Димитров (76-Бачев), Петров (60-Манчев), Телкийски (81-Рахов), Й.Христов, Неделев (76-Александров), Атанасов (74-Курдов), Д.Христов (55-Веселинов)