18.07.2012 23:20 - С един точен удар Дукла победи Ботев
Прочетен: 545 Коментари: 0 Гласове:
1

СРЯДА, 18 ЮЛИ 2012

image

Ботев започна със загуба в първата си контрола в Австрия, Канарите паднаха с 0:1 от елитния чешки Дукла в мач игран в Бад Леонфелден.

Чешкия тим, който е в по напреднала фаза на подготовката имаше еди единствен удар във вратата на Ботев, но той се оказа победен.

Още в началото на двубоя Иван Цветков имаше възможност да даде преднина на Ботев, но стреля право в чешкия вратар Кучера. През пъвите 45 минути играта се водеше предимно в центъра на терена без особено сериозни положения. През втората част обаче канарите поеха инициативата и след като Косттов и Неделев пропуснаха да се разпишат чехите използваха единствената си възможност и в 61" отбелязаха за 1:0 с товен удар на Сватонски от ъглов удар. Последваха множество добри, но безуспешни атаки на жълто- черните.

Състав на Ботев: Шеткус, Станчев (Христов), Караславов, Грънчаров Чобанов), Артур (Марин), Иршак, Паласуелос (Рахов), Дяков (Огнянов), Цветков (Атанасов),Неделев (Димитров), Костов (Ангелов)