Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
08.09.2012 21:53 - Ботев Победи Сливен В Контрола. Караславов Напусна Контузен (СНИМКИ+ВИДЕО)
Автор: titans1912 Категория: Спорт
Прочетен: 411 Коментари: 0 Гласове:
1

Събота, 08 Септември 2012

imageБотев Пловдив изигра днес приятелска среща с отбора на Сливен. Пред около 3 000 зрители канарчетата победиха гостите си с 4:0.

Както е известно срещата бе благотворителна и приходите от нея ще отидат за лечението на 11-годишния Жорко Лазаров. Футболистите на Ботев се появиха на терена с огромен транспарант 20х2 метра с надпис "Жоро, ние вярваме в твоята сила! Всички сме с теб!".

Ферарио Спасов започна със следните 11: Иванов, Димитров, Караславов (к), Рахов, Марин, Иршак, Огнянов, Дяков, Енрике, Виера, Яковлевски. Всички футболисти на канарчетата играха в този мач с фланелки с номер 12 на гърба.

imageРезултата откири Артур Енрике, който в тази среща игра като крило, с удар от 10 метра в 21". След разбъркване в наказателното поле на гостите топката попадна в Енрике и бразилецът с удар от воле не прости на Евгени Караманов.

В 26" главният съдия Георги Кабаков се прояви като кавалер и обра аплодисментите на феновете. След като даде почивка, за да могат футболистите да пият вода, той взе едно шише и пробяга разтоянието до далечния тъч, за да занесе вода на страничната съдийка Камена Георгиева.

Първото полувреме завърши при този резултат. Каращият проби Яковлевски се отличи с няколко несръчни отигравания, а направи впечатление, че футболистите на Ботев комбинираха с него само в краен случай. Вандер на два пъти пропусна да удвои след самостоятелни пробиви, при които преодоля общо около 10-на противника.

На полувремето на контролата между Ботев и Сливен стана ясно, че един от феновете на Ботев Асен Георгиев е платил 1000 лева за една от фланелките, с които играха футболистите.  Още 19 души спечелиха фланелки от благотворителния търг на обща стойност от 4320 лева. Общо 27 000 лева събраха бултрасите за лечението на 11-годишното момче. Собственикът на Ботев Цветан Василев дари 25 000 евро за лечението на Жоро Лазаров. От клуба пък ще поемат разходите по възтанавяването на момчето.

Второто полувреме започна с 3 смени в отбора на Ферарио Спасов. На мястото на Марин се появи Христов. Рубен замени Ивршак, а Цветков зае мястото на Дяков. 5 минути след началото на втората част Асен Караславов напусна контузен терена и сериозно притесни щаба на канарчетата. Капитанът бе заменен от младия Чобанов.

imageВ 51" след пробив и уникален финт на Вандер, в стил Роналдиньо, Цветков удвои резултата възползвайки се от подаването на бразилецът, намерило го непокрит на точката на дузпата.

В 57-та минута съдията изгони стража на гостите Караманов, след като той го напсува.

Последваха нови две смени за Ботев Гюзелев и Ангелов замениха Енрике и Огнянов.

87-мата минута юношата Венци Гюзелев оформи класиката с хубав удар от близо, след като се отскубна от защитата на гостите и остана очи в очи с вратаря на гостите. В самият край и Яковлевски се разписа за крайното 4:0 след грешка в защитата на Сливен.