Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
16.09.2012 11:49 - Ботев Измъкна Хикс От Негостоприемния "Тича" Пред 600 Бултраси (СНИМКИ)
Автор: titans1912 Категория: Спорт
Прочетен: 295 Коментари: 0 Гласове:
1

Неделя, 16 Септември 2012

imageОтборите на Черно море и Ботев (Пловдив) не успяха да излъчат победител в мач от 5-ия кръг от шампионата на "А" група. Двата отбора завъртяха боево реми - 0:0, като срещата на негостоприемния стадион "Тича" премина с поделено надмощие.

Още с началния съдийски сигнал възпитаниците на Стефан Генов и Ферарио Спасов се вкопчиха в здрава битка, в следствие на което си размениха по няколко опасни положения. В 22-ата минута Иван Цветков бе близо до отбелязване на попадение.

Бившият нападател на Левски остана в изгорна позиция, но се забави да стреля и не успя да преодолее стража Георги Китанов. Домакините отговориха на удара в 40-ата минута. Георги Илиев изведе Ермес Паломино сам срещу Ернестас Шеткус, но вратарят изби топката от краката му със самоотвержен шпагат.

В самия край на първата част домакините имаха нова възможност да вкарат гол. Александър Александров центрира в наказателното поле към Мирослав Манолев, който стреля с глава, но ударът му не намери целта. Поради засаза попадени ена Мариан Огнянов бе отменено в 70-ата минута, а веднага след това Вандер Виейра сам срещу Китанов стреля над вратата.

Левият бранител Артур Енрике блокира удар на Сашо Александров при разбъркване пред вратата на "жълто-черните" в 75-ата минута.

imageimage

Десет минути преди края пловдивчани поискаха дузпа за нарушение срещу Тодор Неделев, но Георги Йорданов остана безмълвен.

До края на срещата двата отбора успяха да създадат по още едно опасно положение. В 83-ата минута Манолов пробва късмета си, но ударът му с глава мина над напречната греда.

Само минута по-късно Иван Цветков направи доста сериозен пропуск, което коства на Ботев Пловдив победата.

Така Ботев записа първо равенство за сезона и вече има актив от 10 точки, но за първи път от началото на сезона не отбеляза гол.

"Моряците" пък остана с една победа, а днешното равенство бе второ. Играчите на Генов вече имат пет точки и останаха на 10-то място.